Size bir telefon kadar yakınız
0324 239 00 27
Dil Seçin
tr
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

GÜVENLİ ARAÇ SÜRÜŞÜ

18.04.2018
21 görüntülenme
GÜVENLİ ARAÇ SÜRÜŞÜ

GÜVENLİ ARAÇ SÜRÜŞÜ

Yeni otomobil aldığınızda aracınızın mevcut durumu hakkında sizleri mersin oto ekspertizmerkezi olarak bilgilendirmekteyiz. Aracın sizi güvenli bir şekilde taşıması için bazı püf noktalarda tam puan alması gerekmektedir. Bu durum güvenli araç sürüşü için oldukça önemlidir. Güvenli sürüş sizi ve ailenizi sorunsuz bir seyahate hazırlar. Bu nedenle aracınızın güvenlik ekipmanlarının tam, eksiksiz ve çalışır bir vaziyette olduğundan emin olmalısınız. Bizler mersin oto ekspertizmerkezi olarak bu noktada sizlere gereken desteği sağlamaktayız.

Güvenli araç sürüşü için ihtiyacınız olan veya dikkat etmeniz gereken hususlardan birkaçına değinerek ilerleyelim;

Lastikler

Lastikler güvenli seyahat için oldukça önemlidir. Lastik basınçlarının kontrol edilmesi, üretim tarihinin incelenmesi, lastik diş derinliklerinin ölçülmesi, sibopların kontrol edilmesi gibi pek çok noktada dikkat gerektirmektedir. Düşünün otoyolda süratle ilerlerken aniden lastik patlıyor. Allah korusun bu bir felakete yol açabilir. Bu nedenle güvenli sürüş için lastik kontrolü kritik öneme sahiptir.

Araç Bakımı

Araç bakımı güvenli sürüşün vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Araç bakımı denilince sadece motor yağının değişmesi aklınıza gelmemeli. Fren diskleri ve balataları, şanzıman kontrolü, fren hidrolik kontrolü, ABS ve ESP kontrolü gibi detaylar seyahat öncesi kontrol edilmelidir. Araç fren aksamında meydana gelebilecek bir aksilik geri dönülemez sonuçlara neden olabilir. Mersin oto ekspertiz olarak araçlarınızla ilgili tüm merak ettiğiniz konularda detaylı raporlama ve açıklamalar ile sizleri bilgilendirmekteyiz.

Araç bakımının bir diğer kısmı da ağır bakımlardır. Örnek vermek gerekirse triger kayışı veya triger zinciri değişmesi gereken bir araç güvenli sürüş için uygun değildir. Çünkü bu parçanın kopması aracınız için yüksek maliyetli onarım gerektirecektir. Aynı zamanda tamamlanamayan bir seyahat olacaktır.

Güvenli sürüş ilkelerine uygun olarak direksiyon hidrolik sıvısı, araç soğutma suyu kontrolü gerçekleştirilmelidir. Tüm aksamların sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmanız gerekmektedir. Eğer bu tüm bu aksamların sorunsuz çalıştığından emin olacak teknik bilgiye sahip değilseniz mersin oto ekspertiz merkezi olarak sizler adına bu kontrolün tamamını gerçekleştirerek aracınızın mevcut eksiklerini ve ivedi bir şekilde onarımı yada bakımı yapılması gereken parçaları tespit ederek sizleri aydınlatabiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN