Size bir telefon kadar yakınız
0324 239 00 27
Dil Seçin
tr
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kış Bakımı

09.01.2018
36 görüntülenme
Kış Bakımı

   

 

 

  Merhaba bu makalemizde  mersin  oto ekspertiz merkezimizde kış Aylarında otomobiller de karşılaştığımız problemleri aktarmaya çalişacagiz.

Antifiriz

        Neden se 2010 model altı % 80 ekspertiz yaptığımız araçlarda antifiriz değerlenir çok düşük olduğunu yada araç ta antifrizin hiç olmadığını görüyoruz malum akdeniz iklimi mersin bölgesinde ki ustaların antifiriz arızası ile sık karşılaşmadığı için  antifrizin otomobildeki önemi çok fazla bilmiyorlar mersinden araç alacaksanız mutlaka antifiriz kontrollerini yaptırın. Bir diğer problemse  hortumlarda ki çatlaklar bu çatlaklar ustalar tarafından bakim zamanında görülse de müşterisine maliyet yükseltmemek amaçlı hiç konusunu bile edilmiyor. Halbuki her 50.000 km bir aracın tüm su hortumlarını değiştirmek  çıkaracağı masrafın 10/1 bile değil siz siz olun aldığınız aracın hortumlarını mutlaka orjinali ile değiştirin.

Silecekler

İlk Bakışta Evet çok önemsiz ama  kullanım zamanı geldiğinde bir o kadar önemli olan  keşke 10 katı parasını versem de bu kar da  bu yağmurda önümü görebilseydim diye bilirsiniz . Mersin bölgesinde malum yılın 1 ayı yağışlı geçer ve araç sürücüleri önemsemediği parçalar arasında gelir silecekler oto ekspertiz merkezi inde kontrol ettiğimiz her 10 aracın 9 silecekleri malesef tam işlevini görmemekte, mersinden araç alıp yola çıkacak kişilerin bir de bu konuya dikkat etmesi gerekir.

Lastikler

Otomobilin en önemli Birleşenlerin den biri de, olmassa olmazı lastikleridir.

   Lastik üreticileri  bir lastiğin kullanımını 5 yıl 40.000km  olarak yapılan testler ile belirlenmiştir.Bunlardan hangisi dolarsa lastik özelliğini kaybetmekte ve görevlerini yerine getirememektedir. Örnek vermek gerekirse  ani frenleme de  10 mt mesafede  durması gereken bir aracın  15 mt durması, bu da çok ciddi kazalara sebebiyet verebilir.ayni zamanda lastik içi telleri yıprandığı zaman lastikler fındıklama tabiri dediğimiz yumuşamk görülen bölgede şişkinlikler yapar. Buda yüksek sürate ani patlamalara direksiyon hakimeyitinin kaybolmasına sebep verir. Bu da çok ciddi kazalara neden olabilir.Lastiklere baktırmadan kesinlikle yola çıkmayın.

 

  Yukarıda saydığımız maddeleri yaptırmak ilk  bakışta size maliyeti yüksek gelebilir ama sizin hayatınız ve  hayatı kadar önemli değildir.

Biz ŞAHİN OTO EKSPERTİZ olarak sizin  ve yanınızdakilerin hayatını önemsiyor ve sizleri ücretsiz kışlık chek up davet ediyoruz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN