Size bir telefon kadar yakınız
0324 239 00 27
Dil Seçin
tr
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Otomobil ile ilgili Faydalı Bilgiler

31.07.2018
69 görüntülenme
Otomobil  ile ilgili Faydalı Bilgiler

Mersin Oto Ekspertiz Şahin Oto Faydalı Bilgiler :

 

 Mersin oto ekspertiz Şahin Oto
*Arabayı çalıştırır çalıştırmaz geri vitese takmayın. Şanzıman dişlileri aşınabilir. Bunu düşünerek aracınızı park edin. Böylece aracınızı çalıştırır çalıştırmaz geri vitese takmak zorunda kalmazsınız.

*Motoru çalıştırırken, motor çalıştığı halde kontağı uzun süre zorlama marş motoruna zarar verebilirsiniz. Motor çalışmıyorsa bile kontağı uzun süre zorlama akü bitebilir. Motor çalışmıyorsa elektronik aletleri kullanmayın. Aksi durumda akü bitebilir.

*Sıcaklık farkı yaratabilecek iklim ve dönemlerde camlara birden su dökmek cam çatlaklarına yol açabilir.

*Kalkış anında, debriyajdan birden ayağınızı çekmeyin. Kalkışta, debriyaj pedalından aniden ayağınızı çektiğinizde baskı balataya ciddi zararlar verebilirsiniz. Sonuçları sizin için masraflı olabilir.

*Sürekli debriyajda ayağınızı basılı tutmayın. Baskı balataya zarar verir. Sonuçları sizin için pahallıya mal olabilir.

*Far ampullerine çıplak elle dokunmayın. Ampullerin örünü veya aydınlatma kapasitesini etkileyebilir. Çıplak elle dokunduğunuz ampullerde lekeler oluşabilir. Bu da ampullerin verimliliğini ve ömrünü etkileyebilir.

*Gaz pedalına birden sonuna kadar basmak yani gaz köklemek tabiriyle ifade edilen işlemi alışkanlık haline getirmeyin. Aniden gaz köklemek yakıt pompasına ve turboya zarar verebilir. Devrine göre aracı kullanmanız sizin için daha sağlıklı olabilir.

*Motor ısınmadan yüksek devirlere çıkmak turboya da zarar verebilir.

*Cam sileceklerini temizlemeden ve kuru olarak kullanmayın. Camlarınızın çizilmesine neden olabilir.

*Aracınızı yıkadıktan sonra kurulamayı ihmal etmeyin. Camlarda ve kaportada leke yapabilir. Genelde seyreltilmiş sirkeli suyla silinmesi önerilir. Araç bakım solüsyonlarını deneyebilirsiniz.

*Aracınızı deterjanla yıkamak, fırçalamak, yıkama makinelerinde yıkatmak aracınızın boyasının solmasına ve kaportasının çizilmesine neden olabilir.

*Cam silecek suyu olarak kireçten arındırılmış su koymaya özen gösterin. Özel cam suyu solüsyonları kullanabilir veya kireçten arındırılmış su ve içine yoğun cam temizleme solüsyonları ekleyerek de kullanabilirsiniz.

*Tabi burada bitmiyor. Yazı dizimizin ilk makalesini burada sizlerle paylaşmış olduk. Mersin oto ekspertiz Şahin Oto olarak faydalı bilgileri hazırlayıp sizlerle paylaşmaya devam etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. İkinci el araç alırken veya mevcut aracınızın son durumu hakkında bilgi sahibi değilseniz. Hemen bizimle iletişime geçin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

WhatsApp chat