Size bir telefon kadar yakınız
0324 239 00 27
Dil Seçin
tr
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Araç Yaz Bakımı

26.03.2018
37 görüntülenme
Araç Yaz Bakımı

Araç Yaz Bakımı

OTOMOBİLİNİZİ YAZA HAZIRLAYIN…

Havaların ısınması ile beraber insanlar  yaz tatili hazırlığına başlar,bu hazırlıkların en başında otomobiller gelir  uzun yola  sıcak hava olumsuzluklarına karşı yolda bırakmıyacak şekilde aracını hazırlarlar.

Bu hazırlıklar gerçekten de hayati önem taşır sizler için yazın yola çıkmadan önce kötü süprizlerle karşılaşmamanız için  bir otomobilde yola çıkmadan önce kontrol edilmesi gereken konuları mersin oto ekspertiz ŞAHİN Oto Ekspertiz olarak ele aldık bu konular başlıca şöyle:

Motor:

Aracınızın motor yağını mutlaka kontrol edin. Gerekiyorsa değiştirin,Motor suyu en önemli konular arasında geliyor çünkü bir otomobilin  harareti sıcak havada çok çabuk oluşabilir.Aracı park ettiğiniz yerde mutlaka yağ kaçagı varmı diye kontrol edin.Motoru çalıştırın Kaputu açıp olumsuz bir ses varmı bakın.Bu gibi olumsuzluklar gördüğünüz de  kesinlikle servis kontrollerine girin

Şanzıman :

Debiraj kavraması  ne yukarıda ne aşağıda  ortada kavraması gerekiyor. Aksi durumda yolda kalır ve çekici çağırmak zorunda kalırsınız

Elektrik:

Mutlaka farlarınızı kontrol edin uzun kısa, sağ sol sinyaller ,fren lambası. Klima soğutup soğutmadığına bakın.Genelde polen filitre bakımını özel servisler es geçebiliyor, klima üflemesi zayıf ise polen filitreniz tıkalı olabilir.

Lastik:

Uzun yolda en çok sıkıntı yaşadığımız bir diğer konuda araç lastikleri  mutlaka  lastikleri kontrol edin lastik  etrafında yırtılma yarıma çatlama var ise  diş derinlikleri zayıf ise kesinlikle lastikleriniz değiştirin, eger bu sorunlar yoksa lastik basınçlarını  farbrika değerlerine göre ayarlayın .Genelde  lastiğe vuracağınız hava miktarı şoför veya yolcu kapısı üzerinde yazar.

Tüm bu kontrollerden sonra  sıra evrak kontrolüne geldi  Aracın ruhsat kontrolünü yapın muayene süresi egzos muayene süresine bakın. Trafik sigortanızı  ve kasko poliçenizin tarihini kontrol edin .

Aracınızda tarihi geçerli yangın söndürme cihazı ve  ilk yardım çantasını mutlaka bulundurun.

Evet yukarıdaki kontrolleriniz tamamsa artık yola çıkabilirsiniz.Lütfen Trafik kurallarına uyunuz sizin ve sevdiklerinizin hayatı bizim için önemli .

Mersin Oto Ekspertiz Şahin Oto Ekspertiz  olarak  iyi yolculuklar dileriz

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. nazım dedi ki:

    peki araç yolda hararet yaprsa ne yapmalıyız

    1. admin dedi ki:

      nazım bey bölye bir durum ile karşılaşırsanız ilk yapmanız gereken şey aracı rolentide çalıştırıp çok dikkatli bir şekilde su kapağını yavaş yavaş açarsınız ve su deposuna su takviyesi yaparak haraherti normal seviyeleri getirirsiniz sonrasında motoru stop edip en yakın servise gidersiniz.unutmayın harareti yüksek olan bir motoru stop etmek motora cok ciddi zararlar verebilir.

BİR YORUM YAZIN