Size bir telefon kadar yakınız
0324 239 00 27
Dil Seçin
tr
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,86. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Oto Ekspertiz Nasıl Yapıyoruz

07.01.2018
335 görüntülenme
Oto Ekspertiz Nasıl Yapıyoruz

Merhaba Bu yazımızı  yayınlamamızdaki sebep  ilk başta bizden hizmet almak isteyen siz değerli araç kullanıcılarına  nasıl hizmet verdiğimizi göstermek ,sonrada bizim her attığımız adımı her yaptığımız işi kopyalamaya çalışan gizli müşteri göndererek kendini zahmete sokan   bizi rakip görüp ama bize asla yetişemeyecek olan kişilere kendilerini fazla yormamaları adına kolaylık amacı ile hazırlanmıştır 🙂

 

 

Araç merkezimize geldiğinde ilk önce vale tarafından karşılanır ve yıkama bölümüne alınır. Yıkamadaki amaç aracın üzerinde kir toz çamur kalıntılarını yok etmek kapı aralarındaki vidaların sökülüp takılma kontrollerinde daha net görülmesi için yapılır


Araç lift üzerine alınır. İlk etapta boya kontrolleri başlar


Dünyaca ünlü kendini kanıtlamış  boya ölçüm makinaları ile ölçümler yapılır.


Özel ultraviyole ışıklar ile gözle görünmeyen boya hataları aranır


Bu arada motor teknisyenleri aracın motor yağı motor suyu akü durumu vs kontrolleri yapar aynı zamanda motor çalıştırılıp motordaki olumsuz ses yağ kaçağı düzensiz çalışma gibi durumları var ise tespit edilir.


Araç lift üzerine alınır ve boya ustaları eski usul olamazsa olmazımız göz kontrollerini yapar.bunun yanında araç altında ezik çürüme kesik kaynak vs var mı tespit eder.


Araç lift üzerinde iken motor teknisyeni tekrar devreye girer ve araç altında yağ kaçakları motor bloğu kartel tahribatları var mı diye bakar teni nesil araçlarda bu kontroller alt kapalı olması nedeni ile zorlaşır bu durumu da kamera sistemiyle sökmeden zahmetsizce görebilir ve tespitleri kolaylıkla yapabilir.


Araç liften aşağıya tam inmeden kaporta ve boya teknisyenlerinin son kontrolü olan olmasa olmazlarımızdan değişen parca kontrolü yapılır kapı aralarındaki vidalar kapı çekomastikleri kapı geometrisinin kontrollerini yapar.


Sıra makine testlerine gelir ilk önce yanal kayma testi yapılır .Bu test aracın ön düzen boşluklarını yoldaki sapma değerlerinin tespitini yapar.


Sonra amortisör testine geçilir.Bu test aracın amortisör salınımlarını ve aralarındaki farkı tespit eder ve ekspertiz raporuna aktarır.


Sıradaki fren testine geçilir burada fren verimleri basınç değerleri ve tekerler arasındaki farklar kontrol edilir ve eksiklikler ekspertiz raporuna kaydedilir.Ayni zamanda bu test araç muayene istasyonundaki fren testi ile aynı ölçümleri yapar.


Evet oto ekspertiz hizmeti alan tüm müşterilerimizin ekspertiz merkezimiz de merakla beklediği test Dynometre testi bu test aracın performansını ölçer dikkat edin performans motor ömrü değil halk arasında motor %80 90 vs diye bilinir fakat motorun ömür % si değil performansının  % sidir .Bu testte debiraj kavraması turbonun devreye girmesi ve yüksek devirlerde egzosdan duman atıp atmadığı kontrol edilir.


Son testimiz OBD Test elektronik olarak araçta bir kayıt var mı diye on farlardan arka stop a kadar araçta bulunan tüm beyin ecu sistemi taranır ve expertiz raporuna aktarılır.


Evet oto ekspertiz hizmetinde son gelinen nokta da raporun açıklanması yukarıda gördüğünüz tüm işlemler ekspertiz raporuna bilgisayar ortamında girildikten sonra yazıya dökülür alıcı ve satıcı bir araya getirtilerek araçtaki tüm test sonuçlarının detayı otomotiv yüksek okulu mezunu makine mühendisi veya otomotiv ekspertiz uzmanı tarafından anlaşılır bir dil ile net bir şekilde kurum kuruluş ayırt etmeden o tanıdık bu akraba demeden hak ne ise anlatılır.

Her Oto Ekspertiz Yapan Firma Kurumsal  Değildir. 

Mersin Oto Ekspertiz Şahin OTO

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. kazım durulmuş dedi ki:

    kesinlikle araç alacaklara tavsiye ederim gerçekten işini düzgün yapan bir işletme

  2. Tuncay Küpeli dedi ki:

    Merhaba Konya’da yaşıyorum. Mersin’de bir araca bakmaya geleceğim, oto Ekspertiz için sizi önerdiler.
    Satın alacağım aracın temel olarak ne Gibi Testlerden Geçiriyorsunuz

WhatsApp chat