Size bir telefon kadar yakınız
0324 239 00 27
Dil Seçin
tr
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Oto Ekspertiz Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

31.07.2018
110 görüntülenme
Oto Ekspertiz Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Oto Ekspertiz Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mersin Oto Ekspertiz  Şahin Oto Eksper olarak bilmeniz gereken bilgiler paylaştığımız yeni bir yazımızla sizlerleyiz. Bu yazımızda oto ekspertiz yaptırırken nelere dikkat edilmeli bunun anlatacağız. Bugünkü yazımıza geçmeden önce oto ekspertiz nedir başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Öncelikle, neden oto ekspertiz yaptırmamız gerekiyor, bunun üstünde duralım. İkinci el bir araç alıyorsunuz. Özellikle otomobil satan kişi, kurum ve kuruluşların öncelikli olarak düşündükleri şey : Aracı en hızlı şekilde satmak. Aracın eksiklikleri veya donanımsal sorunları satıcıyı pek ilgilendirmez. Öncelikli olarak aracın satışına odaklanılır. Araç hakkında detaylı bilgi veren kişi, kurum veya kuruluşlar yok mu? Tabi ki, var. Ama bu denli işine saygı duyan satıcılara denk gelme ihtimaliniz çok düşük. Sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız güvenilir ve profesyonel bir oto ekspertiz firması seçmeniz gerekiyor.

Oto ekspertiz firması seçerken nelere dikkat edilmeli?

Peki, oto ekspertiz firması seçerken nelere dikkat edilmeli? Buradaki önceliğiniz ise, kurumsal kimliğini korumaya odaklanmış profesyonel bir oto ekspertiz firması seçmek. Yapılan oto ekspertiz test sonuçlarının anlaşılır bir raporla sizlere sunuluyor olduğuna dikkat edin. Size bir araç hakkında genel bir fikir verebilecek testlerin sizlere sunuluyor olması gerekiyor.

Hangi oto ekspertiz testleri/paketleri seçilmeli?

Bir araç hakkında genel bir fikir sahibi olmak için hangi testler gerekiyor? Hangi oto ekspertiz paketlerini seçmek gerekiyor? Fren ve el freni testleri, amortisör ve süspansiyon testleri, motor performans ve şanzıman performans testleri, kaporta boya ve ön arka takımların kontrolünü içeren paketleri tercih etmeniz size almayı düşündüğünüz araç hakkında daha fazla bilgi verir. Aracın ön ve arka takımlarının lifte kaldırılıp kontrolünün yapılıyor olması size daha fazla bilgi verecektir. Dolayısıyla paket seçerken bu seçeneği de es geçmemenizi öneriyoruz. Yapılan testlerle ilgili daha detaylı testler yapılmasını istiyorsanız, bunu teste başlamadan oto ekspertiz firması yetkilisinden veya çalışanından talep edebilirsininiz.

Oto Ekspertiz Kaç Dakika Sürer

Oto ekspertiz testi kaç dakika sürer? Sağlıklı oto ekspertiz testleri minimum 30 dakikadır. Detaylı oto ekspertiz testleri daha uzun sürecektir. Kısıtlı zamanınız varsa, bu kısıtlı zaman aralıklarında oto ekspertiz yaptırmayın. Yaptırmanız gerekiyorsa da oto ekspertiz personelini zaman konusunda taciz etmeyin. Bırakın testler sağlıklı bir şekilde yürütülsün. Bu, sık karşılaşılan bir hatadır. Araç satıcılarının hiçbir zaman çok zamanı olmaz. Dolaysıyla araç satıcıları zaman konusunda oto ekspertiz personellerini taciz etmeye başladığında buna müdahale edin. Genelde zaman konusunda araç satıcıları %70 daha fazla testlerin daha hızlı bitirilmesini talep ediyor. Dikkat ediyorsanız geriye kalan %30’luk dilimde araç alıcıları var. Tuhaf ama gerçek.

Sonuç olarak, eğer oto ekspertiz yaptırmaya karar verdiyseniz, bunu dar bir zamanda değil yeterli zamanınız olduğunda yaptırın. Yukarıda size saydığım testler araçtan araca değişmekle birlikte 30-35 dakika sürer. Bunun minimum beş dakikası da bilgilerin sisteme girilmesi ve kontrolünü kapsar. Tabi bu süre de, yaptıracağınız test sayısı arttıkça artacaktır. Çok daha detaylı test yaptırmak istiyorsanız bunun için 35-40 dakikadan daha fazla zaman ayırmanız gerekeceğini de unutmayın.

Diğer dikkat edilecek hususlar

Oto ekspertiz testleri gerçekleştirilirken mümkün mertebe test alanından uzak durun. Çünkü test işlemleri esnasında araç hareket halindedir. Tehlikeli hareketlerden uzak durun. Testler gerçekleşirken de uzakta durun, araca çok fazla yaklaşmayın. Ne söyleyecekseniz test başlamadan önce veya test alanına girmeden ilgili personele söyleyiniz. Ayrıca testler gerçekleştirilirken personelin dikkatini de böylece bozmamış olursunuz.

“Oto Ekspertiz Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?” başlıklı makalemizi şimdilik burada tamamlıyoruz. Mersin oto ekspertiz Şahin oto olarak ilerleyen makalelerde sizlerle faydalı bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mehmet yavuz dedi ki:

    Sisteminiz oto ekspertiz olarak görülüyor ben aracımı muayeneye hazırlamak istiyorum yardımcı olurmusunuz

    1. admin dedi ki:

      Tabiki ekspertiz sonuçlarına göre muayene sırasında aracınız geçip geçmeyeceğini öğrenebilirsiniz

WhatsApp chat